مرکز فروش قطعات کولر گازی در سراسر کشور

تله روغن چیست؟

تله-روغن-چیست؟

مقدمه

یکی از مهم ترین کار های تخصصی در نصب و راه اندازی کولر های گازی به کار گرفتن تله روغن یا همان oil trap در لوله کشی اسپلیت ها می باشد. اما شاید برای شما جالب باشد که بدانید تله روغن در کولر گازی اسپلیت چیست و چه کاربردی دارد؟ به همین دلیل تصمیم گرفتیم در این مقاله به صورت خلاصه در خصوص کاربرد های تله روغن در نصب کولر گازی اسپلیت با شما صحبت کنیم. با ما همراه باشید.

تله روغن یا اویل تراپ چیست؟

همانطور که اشاره کردیم تله روغن یکی از اصطلاحات تخصصی در نصب و راه اندازی کولر های گازی و اسپلیت ها می باشد. در خصوص پاسخ به سوال تله روغن چیست و چه کاربردی دارد باید اشاره کنیم که هنگامی که در نصب کولر گازی و اسپلیت یونیت بیرونی را بالاتر از یونیت داخلی نصب می کنیم، با شروع به کار کمپرسور ممکن است روغن جریان یافته در مسیر لوله کشی به راحتی به کمپرسور بر نگردد. در همین جا است که اهمیت استفاده از تله روغن برملا می شود.

کاربرد تله روغن یا oil trap

در این شرایط به منظور برگشت مناسب روغن به کمپرسور از تله روغن استفاده می شود. به همین منظور برای سهولت در این کار و جلوگیری از کاهش سرمای دستگاه و افت فشار دستگاه از تله روغن یا همان Oil Trap استفاده می کنیم. برای ایجاد تله روغن یا اویل تراپ به این صورت عمل می شود که به هنگام نصب کولر گازی اسپلیت می بایست حدود نیم متر تا یک متر لوله اضافه تر برش داده شود و پشت دستگاه به صورت نیم دایره خم شود. همچنین اگر ارتفاع لوله کشی زیاد بود به ازاء هر ۵ متر تا ۷ متر از یک خم ۴۵ و ۹۰ درجه ایجاد شده و نصب می شود.

نکته قابل توجه در خصوص تله روغن لوله کشی کولر گای این است که خم کردن لوله و ایجاد تله روغن یک کار بسیار تخصصی می باشد. زیرا لوله در سایز های بزرگتر با کوچک ترین فشار نا بجا خم خورده و دیگر قابل استفاده نیست. به همین دلیل توصیه می شود که برای انجام این کار حتما از متخصصین با تجربه بالا درخواست کمک کنید.

همچنین لازم است توجه داشته باشید که برای اینکه تله روغن را راحت ایجاد کنید کافی است رول لوله ای که استفاده می کنید تا انتها باز نکرده و همانطور که به صورت نیم دایره می باشد پرچ کرده و به دستگاه متصل کنید. اما همانطور که گفته شد این کار نیاز به تخصص و مهارت بالایی دارد.

پیشنهاد می شود: تعمیر قطعات کولر گازی در کرج

کرج قطعه

همانطور که در قسمت های قبلی اشاره کردیم ایجاد تله روغن در نصب کولر گازی اسپلیت یکی از موارد تخصصی می باشد. شاید نصابی که برای نصب کولر گازی شما اعزام شده باشد برای انجام این کار غفلت کرده و یا حتی دانش کافی در این خصوص نداشته باشد. اگر تله روغن در لوله کشی کولر گازی شما انجام نشود، به مرور زمان می بایست هزینه های زیادی برای تعمیر کولر گازی خود متحمل شوید. به همین دلیل اکیدا توصیه می شود که برای نصب کولر گازی به صورت اصولی از متخصصین ما در کرج قطعه کمک بگیرید.

تلفن های تماس :

 • 09123615263
 • 09162615263
 • 02632222422

خدمات ارائه شده در این مرکز عبارتند از:

 • نصب کولر گازی جنرال
 • نصب کولر گازی اجنرال
 • نصب کولر گازی تی سی ال
 • نصب کولر گازی گری
 • نصب کولر گازی گرین
 • و نصب کلیه برند های کولر گازی
 • تعمیر کولر های گازی
 • سروسی کولر های گازی
 • و غیره.

منبع: https://kcold.site/what-is-oil-trap/

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

جهت مشاوره با ما تماس حاصل نمایید

تماس مستقیم