مرکز فروش قطعات کولر گازی در سراسر کشور

شارژ گاز کولر گازی

شارژ گاز کولر گازی در کرج

مقدمه

در این مقاله قصد داریم تا در خصوص شارژ گاز کولر گازی در کرج با شما صحبت کنیم . همانطور که می دانید دستگاه های تهویه مطبوع کولر گازی و اسپلیت با استفاده از سیستم تبرید و به وسیله مبرد یا همان گاز عملیات خنک کنندگی و تهویه مطبوع را انجام می دهند. به عبارت دیگر اکثر دستگاه های تهویه مطبوع، از جمله کولرهای گازی، برای انجام عمل تهویه و خنک کردن محیط از گازهای فریونی مانند R22 ،R410A ،R407A و غیره استفاده می کنند.

کمبود این مبرد ها یا سیال های خنک کننده که اصطلاحا «گاز» خوانده می شوند، و یا نبود آنها در سیستم کولر گازی، تمامی سیکل سرمایش را مختل کرده و با مشکلات جدی مواجه می کند. به همین دلیل یکی از مهم ترین اقدامات در خصوص سرویس کولرگازی، شارژ گاز کولر گازی می باشد. برای اطلاعات بیشتر در خصوص قیمت شارژ مبرد اسپلیت در کرج ( اجنرال ) و اطلاعات بیشتر در ادامه با ما همراه باشید.

پیشنهاد می شود: فروش کولر گازی جنرال

شارژ گاز کولر گازی

همانطور که گفته شد دستگاه های خنک کننده با سیستم تبرید و به کمک انواع مبرد ها کار می کنند. در صورتی که میزان گاز موجود در کپسول مبرد ها کاهش یابد، عملیات خنک کنندگی دستگاه به میزان قابل توجهی کاهش پیدا می کند. به همین دلیل باید در زمان مناسبت نسبت به شارژ کردن گاز و مبرد کولر و اسپلیت اقدام کنید. از هر برندی که استفاده کنید می بایست سالانه نسبت به شارژ گاز کولر گازی خود اقدام کنید.

یکی از علائم کمبود گاز کولر گازی این است که کولر گازی تان مثل سابق خنک نمی کند. وقتی چنین اتفاقی می افتد، بهتر است ابتدا بررسی کنید که چرا کمبود گاز در کولر گازی اتفاق افتاده است؟. پس از این که مشکل را برطرف کردید، نسبت به شارژ گاز کولر گازی خود اقدام کنید. کولر گازی اجنرال نیز مانند سایر برند ها نیاز به شارژ و سرویس سالیانه دارد. اما به طور کلی کولر های اجنرال در موارد زیر احتیاج به سرویس دارند:

 •  کولر گازی که تازه نصب شده است
 • کولر گازی که کاملا فاقد گاز است
 • کولر گازی که احتیاج به شارژ کردن گاز (اضافه کردن گاز) دارد.

اما نکته قابل توجه در خصوص شارژ گاز کولر گازی اجنرال توجه به این موضوع است که ممکن است دلیل اتمام گاز مبرد مواردی همچون نشتی گاز باشد. به همین دلیل توصیه می شود به این منظور به مراکز رسمی و نمایندگی های رسمی اجنرال مراجعه کنید. اگر در کرج سکونت دارید می توانید برای بهره مندی از بهترین قیمت شارژ گاز کولر گازی اجنرال در کرج با شماره زیر در تماس باشید.

تلفن تماس: ۰۹۱۲۳۶۱۵۲۶۳

علائم کمبود گاز کولر گازی

علائم کمبود گاز کولر گازی که در هنگام تعمیرات کولر می توانند راهنمای شما باشند، عبارتند از:

 • سنجش فشار گاز کولر گازی با نصب گیج فشارسنج بر روی شیر سرویس
 • عدم سرمادهی کافی کولر در محیط نصب شده
 • یخ زدن یا برفک زدن فین های اواپراتور در حالت سرمایش کولر
 • یخ زدن لوله رفت کندانسور (لوله نازک)

پس از شناسایی علائم کمبود گاز کولر گازی، باید حتما علت کمبود گاز کولر را بیابید و آن را رفع نمایید و سپس می توانید از چند طریق مختلف شارژ گاز کولر را انجام دهید. اما همانطور که گفته شد بهتر است برای شارژ گاز کولر گازی خود به یکی از مراکز رسمی و نمایندگی برند خود در کرج مراجعه کنید. تا عملیات شارژ مبرد شما با قیمت مناسب و از تجربه بالای متخصصین ما بهره مند شوید.

شارژ گاز کولر گازی در کرج

مرکز فروش کولرگازی کرج قطعه نمایندگی رسمی فروش و سرویس محصولات تمامی برند ها در استان البرز می باشد. برای کسب اطلاعات بیشتر در خصوص قیمت شارژ مبرد اسپلیت در کرج و سایر خدمات می توانید با شماره زیر تماس حاصل کنید. شارژ گاز کولر گازی با بهترین قیمت ها در محمدشهر ، کمالشهر ، مهرشهر ، نظرآباد ، ماهدشت ، صفادشت ، کرج ، عظیمیه و غیره.

تلفن تماس کرج تهویه : ۰۹۱۲۳۶۱۵۲۶۳

پیشنهاد می شود: فروش قطعات و تجهیزات جانبی کولر گازی 

روش های شارژ گاز اسپلیت

به طور کلی روش های زیادی برای شارژ گاز کولر گازی وجود دارد . که سرویس کار می تواند با توجه به شرایط و بررسی موارد از یکی از روش ها برای شارژ مبرد استفاده کند .

 • شارژ گاز وزنی با ترازو
 • شارژ گاز آمپری
 • شارژ گاز به وسیله گیج مانوفیلد و جدول دمایی

آموزش شارژ گاز اسپلیت

بسیاری از عزیزان تمایل دارند تا خودشان نسبت به شارژ مبرد دستگاه خود اقدام کنند. البته ما این کار را توصیه نمی کنیم. زیرا شارژ گاز کولرگازی یک مورد تخصصی است و حتما باید یک فرد متخصص و تعمیرکار حرفه ای نسبت به آن اقدام کند. زیرا ممکن است مشکل تمام شدن و یا کم شدن مبرد کولر نبوده و مبرد یا لوله ها نشتی داشته و یا به طور کلی دستگاه با مشکل جدی مواجه باشد.

برای مثال بار ها پیش آمذه که متخصصین ما برای شارژ گاز کولر گازی به محل پروژه اعزام شده و در حین شارژ کردن مبرد متوجه عیب و نقص دیگری در دستگاه شده اند. فرض کنید دستگاه شما و یا قطعات آن با مشکلی جدی مواجه بوده ولی شما هیچ اطلاعی از آن ندارید. در این صورت ممکن است قیمت و هزینه های بالایی منتظر شما باشد که آن را پرداخت کنید. اما به هر ترتیب اگر مایلید تا خود نسبت به شارژ گاز کولر گازی اقدام کنید. در این مقاله آموزشی کامل از نحوه شارژ کردن مبرد آماده کرده ایم.

به طور کلی شارژ گاز کولر گازی در یکی از حالت های زیر خلاصه می شود:

 •  کولر گازی تازه نصب شده
 • کولر گازی که کاملا فاقد گاز است
 •  کولر گازی که احتیاج به شارژ کردن گاز (اضافه کردن گاز) دارد

بنابراین روش شارژ کردن در هر یکی از حالت های بالا متفاوت خواهد بود. بنابراین به توضیح و آموزش هر یک از حالت های فوق می پردازیم.

شارژ گاز اسپلیت تازه نصب شده

کولرهای گازی نو معمولا دارای مقداری گاز مبرد درون لوله ها هستند . به عبارت دیگر زمانی که شما قصد خرید کولرگازی دارید و یک اسپلیت را به صورت نو از یک شرکت معتبر خریداری می کنید، معمولاً به اندازه ۵ متر لوله، گاز مبرد در داخل سیستم کندانسور محبوس شده است. پس از اتمام نصب کولر گازی به طور کامل، می بایست سیستم را وکیوم کرده و زمانی که از عدم وجود هوا و رطوبت در داخل سیستم مطمئن شدید، می بایست شیر سرویس را باز کرده و گاز را به کل سیستم منتقل کنید.

نکته

همانطور که گفته شد مقدار گازی که در سیستم وجود دارد، معمولا فقط برای ۵ متر لوله کافی می باشد. بنابراین در صورتی که لوله کشی اضافی برای نصب کولر گازی به کار رفته است، باید مقدار گاز را هم به همان نسبت اضافه نمود. در اینجا لازم است اشاره کنیم که معمولا برای هر یک متر لوله اضافی، شما به ۲۰ گرم گاز اضافی نیاز خواهید داشت .

همچنین ذکر این نکته الزامی است که اگر کولر گازی تازه شما که جدیدا نصب شده است، از همان ۵ متر لوله اولیه استفاده کنید. زیرا نیازی به شارژ گاز اضافی در سیستم نیست. اما توجه داشته باشید که در نصب کولر گازی، باید از همان ۵ متر لوله استفاده نمایید. زیرا در صورت کمتر بودن لوله ها ممکن است فشار زیادی بر روی کمپرسور وارد شود.

کولر گازی کاملا فاقد گاز است

نکته مهمی که در خصوص شارژ گاز کولر گازی وجود دارد این است که بدانیم گاز موجود در مبرد به چه میزان است؟ آیا به میزان کافی گاز در لوله ها وجود دارد یا خیر؟ اما چگونه می توان پاسخ این سوالات را یافت؟.

یکی از روش های تشخیص وجود و یا عدم وجود گاز در کولر گازی، فشار دادن شیر سرویس است. با فشار دادن شیر سرویس، در صورت وجود گاز در سیستم، گاز بیرون زده و قابل تشخیص است. در غیر این صورت، می بایست شارژ گاز انجام شود.

در این شرایط مراحل شارژ گاز کولر گازی اسپیلت به این صورت است:

 • قبل از شروع به شارژ گاز، ابتدا می بایست سیستم به طور کامل وکیوم شود
 • در مرحله دوم هر گونه رطوبت و هوا از سیستم حذف شود.
 • سپس باید به دنبال علت نشتی گاز کولر گازی باشید و این مشکل را برطرف کنید.

نشت یابی یکی از مراحل بسیار با اهمیت در روند شارژ گاز کولر گازی می باشد. اگر شما به یک تعمیر کار غیر قابل اعتماد ، کار را بسپارید و یا خودتان دست به کار شوید ممکن است متوجه نشتی گاز در لوله ها نشوید. در این شرایط پس از شارژ کردن دستگاه، پس از گذشت چند روز دوباره به شارژ گاز نیاز خواهید داشت. بنابراین حتما مرحله نشت یابی را انجام دهید.

پس از رفع مشکل نشتی، پلاکی که بر روی کولر گازی حک شده و مقدار گاز موجود در کولر گازی را به ازای ۵ متر لوله به کار رفته در نصب مشخص می کند، بخوانید و به کمک ترازو این مقدار گاز مبرد را وزن کنید. در صورت به کار رفتن لوله اضافی نیز، مقدار گاز اضافی لازم را محاسبه و به گاز اولیه اضافه کنید.ازلر

اضافه کردن گاز مبرد اسپلیت

همانطور که پیش تر نیز گفته شد علائم کمبود گاز کولر گازی که در هنگام تعمیرات کولر می توانند راهنمای شما باشند، عبارتند از:

 • سنجش فشار گاز کولر گازی با نصب گیج فشارسنج بر روی شیر سرویس
 • (میزان معمول این عدد ۶۰psi می باشد)
 • عدم سرما دهی کافی کولر در محیط نصب شده
 • یخ زدن یا برفک زدن فین های اواپراتور در حالت سرمایش کولر
 • یخ زدن لوله رفت کندانسور (لوله نازک)
 • خارج شدن باد گرم از کولر
 • و غیره.

هر یکی از موارد بالا ممکن است به دلیل نشتی گاز مبرد و یا کم شدن آن باشد. پس از شناسایی علائم کمبود گاز کولر گازی، باید حتما علت کمبود گاز کولر را پیدا کنید . بعد از رفع کردن ایراد می توانید از چند طریق مختلف شارژ گاز کولر را انجام دهید. به این دلیل که از میزان فعلی گاز موجود در سیستم اطلاعی ندارید، استفاده از ترازوی وزنی کاربردی ندارد. یکی از کارهای ممکن، تخلیه کامل گاز موجود در سیستم و شارژ مجدد گاز کولر می باشد.

نکته

این روش، به این دلیل که گازهای خارج شده برای محیط زیست خطرناک بوده و احتمال انتشار در محیط را دارند، و نیز هزینه بیشتری دارد، صرفه اقتصادی نداشته و چندان مورد استقبال نمی باشد. در آخر باز هم لازم می دانیم که اشاره کنیم اگر شما هیچ گونه تخصص ، پیش زمینه و دانشی در خصوص تعمیرات کولر گازی ندارید، اکیدا توصیه می شود که عملیات شارژ گاز کولر گازی را به متخصصین حرفه ای بسپارید.

کرج قطعه

برای شارژ گاز کولر گازی در کرج می توانید با شماره زیر تماس گرفته و ضمن استعلام قیمت شارژ مبرد، درخواست خود را برای سفارش تعمیرکار و سرویس کار کولر گازی نهایی کنید.

 • شارژ گاز کولر گازی جنرال در کرج
 • شارژ گاز کولرگازی اجنرال
 • شارژ گاز کولر گازی گرین در کرج
 • شارژ گاز کولر گازی گری
 • شارژ گاز مبرد تی سی ال در کرج
 • شارژ گاز اسپلیت هایسنس در کرج
 • شارژ گاز کولر گازی میدیا در کرج
 • و غیره.

تلفن تماس: 09123615263

پیشنهاد می شود: سرویس کار کولر گازی

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

جهت مشاوره با ما تماس حاصل نمایید

تماس مستقیم